Vai Kuldīgā prot uzrīkot dzīres? Protams, ka prot, taču īstas dzīres Kuldīgā nav pilnvērtīgas bez ikgadējās tradīcijas „Mikro Avio šova”. Šoreiz jau 6. reizi Kuldīgas Aviācijas Sporta klubs rīkoja speciālu svētku programmas šovu, kā vienmēr sadarbībā ar labiem draugiem.

 dzksovs

          Laiks mūs lutināja un prieks vērot, ka skatītāju un pilotu rindas ar katru gadu paliek arvien kuplākas. Mūsu katra šova mērķis ir parādīt, ka lidmodelisms ir patiesi labs veids kā izmantot lietderīgi savu brīvo laiku un, ka ar to var sākt nodarboties jebkurā vecumā. To pierādīja „Vertical Limit” kluba pārstāvis no Siguldas. Dairis, kuram ir 14. gadu uzstājās pirmais. Arī šoreiz programmai visi piloti īpaši gatavojās, lai to padarītu skatītājiem interesantu un bagātu azartiskiem priekšnesumiem. Īpaši piedomājot pie aerobatikas vingrinājumu sarežģītības izskaidrošanu, tika skatītājiem demonstrēta lidojumu kompleksu programma Aigara Geides izpildījumā, kurā katru izpildīto figūru komentēja Juris Geide. Kā arī debesīs devās šīs sezonas krāsainākie debesu lidoņi, putuplasta lidmašīnas ar pieliktajām astēm, kuras nespēj atstāt vienaldzīgu nevienu, jo, ierasti zilās debesis, izdaiļojas visdažādākajās krāsās. Visi jau zina un atpazīst arī planieru cēlo un augsto brīvības pilno lidojumu, kuru šoreiz paspilgtināja īpaši liriska un mierīga mūzika. Tā, uz brīdi, ļāva katram mazliet pasapņot, bet ne ilgi, jo mūsu dusmīgie putni uzlidojot, iekustināja ne tikai gados jaunāko publiku. Arī bērnu vecāki, pateicoties KASK putnu bara aktīvām dejām gaisā, zina, kas ir angry birds ģimene. Noteikti visu gaidītākais priekšnesums šo svētku programmas ietvaros bija „Pilotu veiklība pret paintbolistiem”. Jaunsargi, sava instruktora pavadībā ieņēma savas vietas, lai mēģinātu trāpīt pa lidojošiem mērķiem. Kā pierādīja šīs mazās sacensības, tas nemaz nav tik viegli. Mūsu piloti ir pietiekami izveicīgi un cītīgi pierādīja savas spējas noturēt gaisā lidmodeli arī tik sarežģītā situācijā. Lai arī šī modelētā kara aina bija ļoti atraktīva un aizraujoša , mēs visi gribam un cīnamies par to lai šādas ainas dzīvē mums un mūs bērniem būtu  redzamas  tikai modeļu izpildījumā.

  dzkpaintbol

Karīna Zariņa no kluba Unlimited RC lieliski komentēja visu šovā redzamo, lai ikviens uzzinātu par katra lidmodeļa lidošanas spējam un spētu izraudzīties sev tīkamāko lidmodeli vai izskatā sarežģītāko multirotoru, kuru īpaši atbalstīt ar aplausiem.

Cik cilvēku, tik viedokļu, cik skatītāju, tik favorītu radio vadāmo avio modeļu vidu. Kādam īpaši patika multirotori, kuri spēj filmēt notiekošo no augšas. Šoreiz pat viens no kvadrkopteriem bija paslēpies siera ietērpā.dzksiers

Citam sajūsmu radīja Heli Sab 700 Goblin gaisa griešana visos iespējamos virzienos un zālēs nopļaušana ar helikopteru lāpstām. Taču citi kā šova „naglu” gaidīja benzīna motoru startēšanas rūkoņu. Šoreiz no šīs klases piedāvājām apskatīt Ulda Kleinberga Sabach 342 un Jura Zariņa Extra 330, kuri kā vienmēr pierādīja savas profesionālās spējas, padarot visu iespaidīgāku pievienojot dūmu efektus.

Savu rindu gaidīja arī iespaidīgais dzeltenais Agra Luzera Python. Agris demonstrēja dienas lielākās lidmašīnas labās spējas manevrēt gaisā.

Divplāksnis rotāja svētku gājiena laikā kluba pavadošo auto. Gājienā devāmies visi kopā- KASK, Rīgas klubs „Vertical Limit”, ģimenes locekļi un draugi, lai arvien vairāk cilvēku uzzinātu par mums. Gājiena laikā ik pa brīdim kopā uz visām pusēm pāri skatītāju galvām tika izmestas krāsainas papīra lidmašīnas, uz kurām atrodama visa informācijas par lidmodeļu klubiem.

dzk gajiens2  dzkstjuartes  dzkgajiens  IMG_1424f

Galvenais no visa, ko darām ir gūt pozitīvas emocijas.

Īpašs paldies- Kuldīgas jaunsargiem un viņu instruktoram Viesturam Zviedram. Juris Zariņš un Karīna Zariņa no „Unlimited RC”, Alfrēds Dubaņēvičs, Dairis Irbe, Edgars Lukss, Dmitrijs Gorņevs no RC kluba „Vertical Limit”,  kā arī ikvienam atbalstītājam.

Bildes no pasākuma šeit ….  un šeit ….

                                           Santa Birzniece.