Pilsētas svētku laiks pārņēmis Latviju. Tieši 8. augusts ir diena, kad steidzām pilsētas svētkus padarīt neaizmirstamus Aizputē un uzlidot skatītāju priekam arī Ikara svētkos Priekulē.

Kamēr ļaudis mostas un nesteidzīgi tukšo savu brīvdienu kafijas krūzi, KASK steidz doties ceļā uz brīnišķīgo Aizputes pilsētu. Kā zinām, Aizputē svētki ienākuši pilsētā un arī mūsu uzdevums ir priecēt vietējos iedzīvotājus un pilsētas ciemiņus. Lai arī pirms šova debesis paliek nedaudz kaprīzas, tas mūs nespēj iztraucēt. Skatītāju rindas pieaug un visi gaida debesīs parādāmies mazo aviāciju. Mūsu klubs sarūpējis Aizputei nebijušu pārsteiguma dāvanu svētkos- lidmašīnu pārlidojumu pāri šova vietai. Ne tikai lidmodeļi, bet arī 4 speciāli sarunātas Ultralight lidmašīnas svētku baudītājiem Aizputē izdaiļo debesis virs skatītāju galvām. Divas no tām ir KASK biedru, Jura Geides un Kārļa Šneidera, licenzētu pilotu, vadītas. Skatītāju iespaidīgu ovāciju atbalstīti, visa šova laikā KASK piloti rāda prasmīgas iemaņas savu lidmodeļu un kvadrakopteru vadīšanā. Skatītāji īpaši atbalsta savus novadniekus Agri Luzeru un Viesturu Ārenieku, kuriem šī bija īpaša uzstāšanās diena un atbildība.

5.sized

 

Sākot ar lidojošu kaķi ar raganu, garām lentēm, multirotoru apņemtiem dažādu krāsu dūmu mākoņiem un beidzot ar nopietnajiem pilotāžas radiovadāmajiem lidmodeļiem, tas viss dažādoja ikgadējo svētku programmu Aizputē. Kā jau īstos svētkos pārsteigumi nebeidzas un esam piedomājuši arī par konkursu apmeklētājiem, kurā bija iespēja piedalīties ikvienam, bez vecuma ierobežojuma. Aktīvā publika mūs patiesi iepriecināja un arī sakām īpašu paldies sadarbības partneru, kluba „Vertical Limit” pilotiem Jurim Zariņam un Alfrēdam Dubaņēvičam, kuri pārvarot sastrēgumus Rīgā, brauca uz Aizputi, riskējot nepaspēt uzlidot. Taču veiksme bija mūs pusē un Juris Zariņš noslēdza dienas mikro avio šovu.

Aktīva šī diena un, saliekot nepieciešamo līdzi ņemšanai, ceļš tālāk ved uz Ikara svētkiem. Latviešu senās leģendas slēpj stāstu par Priekules muižas neparasto kalēju, kurš izkaļot spārnus, kas neizkusīs saulē. Mazā, sakoptā un draudzīgā Priekule katru gadu atzīmē šos svētkus. Kā gan šādos svētkos bez īstiem pilotiem? Esam klāt un lidojam! Par cik diemžēl vieta lidojumiem ir ierobežota, esam spiesti izmantot tikai mazākos, bet, protams, ne sliktākos modelīšus. Dalot bērniem salocītās krāsainās papīra lidmašīnas, sākam savu šīs dienas uzstāšanos. Multirotori, Angry Birds, kaucēji un psihopāti daiļo svētku vietu. Bērniem acīs redzams prieks un vecākiem izbrīns par to, kas tik viss nespēj lidot- atšķirīgu formu un jaudas modeļi. Atbildot uz interesentu jautājumiem, noslēdzam grūtāko dienas daļu.

35.sized

Ceļš ved atpakaļ uz Aizputi. Vakara turpinājumā atbalstījām rīkoto svētku gājienu. Svētki visas dienas garumā. Paldies Aizputei, Priekulei, visiem atbalstītājiem un galvenais pilsētu pašvaldībām par uzaicinājumiem.

Foto no pasākumiem šeit ….

Raksta autors Santa Birzniece