Agrā sestdienas rītā Kuldīgas pilsētas parkā, „Lido zivis” ietvaros, rosīties sāka lidmodeļu piloti. Pasākuma laikā teltī Aigara Geides un Jura Geides vadībā bērni veidoja lidojošos pūķus, kurus vēlāk visi kopā vējā palaida pie Ventas rumbas, padarot pasākumu krāšņāku un daudzveidīgāku.

Tikmēr turpat blakus lidmodelisti gatavoja startam savus pašgatavotos lidojošos „trakos putnus” ( angry birds- multiplikācijas tēli). Šogad īpaši tika piedomāts pie jaunās paaudzes ieinteresēšanas un pārsteigšanas. Lidmodelisms nav tikai standarta lidmašīnas šī vārda vistiešākajā nozīmē. Ar to var sākt nodarboties jebkurā vecumā un izdomai nav ierobežojumu, galvenais, lai atbilst fizikas likumiem. Lidmoodeļi putnu formās lidoja virs graviņas un ar savu krāsaino izskatu un skaņu piesaistīja cilvēku skatienus. Gan lielie, gan mazie pētīja to uzbūvi un vadāmību.

Pēc tam pasākuma turpinājumā visiem bija iespēja piedalīties Saldus rajonā organizētajās 3D Loku šaušanas sacensībās ar lidmodeļu paraugdemonstrējumiem. Kamēr sacensību dalībnieki pārrunāja savus veikumus 3d mērķu sašaušanā ar loku, lidmodelisti darbināja savus modeļus un atkal laida tos gaisā, ikvienam parādot, ka tā nav nekāda joka lieta. Interesentu nepietrūka un daudziem radās jautājumi par modeļiem un to lidošanas īpašībām. Fotografēšanās pie tiem un skaļi uzmundrinājuma aplausi priecēja pilotus un tas bija labākais „paldies” par piedalīšanos. Neiztika arī bez asākiem momentiem, piemēram, kādam egle izrādījās par tuvu, bet uzskatīsim to par skatītāju šovu. Beigās pasākuma organizatori visus cienāja ar gardu zupu, kura bija tieši laikā, lai pārrunātu dienas emocijas.

Paldies visiem, kuri atbalstīja un piedalījās. Turpinām ierosināt jaunas idejas citiem pasākumiem, jo arī pašam ko lidojošu uzbūvēt ir interesanti.

raksta autors. Santa Birzniece.

Foto Kurši 3D         Video Angry Birds – Lido Zivis