23. maija dienā Ventavā, netālu no skaistās Ventspils, norisinājās pavasara Gadatirgus, kurā izklaidēt apmeklētājus tika aicināti arī KASK pārstāvji. Kamēr KASK lielie putni pavadija spraigu dienu Olaines pilsētas svētku ietvaros, parādot ievērības cienīgu un profesionālu šovu pilsētas stadionā, mazo lidmodeļu īpašnieki devās uz Ventavu. Sagatavošānās norisinājās dažas dienas pirms šī pasākuma, kad Juris Geide ar kolēģiem devās apskatīt vietu un izplānot visu. Organizatoru piedāvātajām vietām visapkārt bija daudz šķēršļu un lidmodelisti izvēlējās tuvāko pļavu.

Lidošanas dienā no agra rīta mākoņi, lietus un brāzmainais vējš valdīja pār Kurzemes pusi. Ikviens noprata, ka tādos laika apstākļos mazā aviācija nelido. Lai nesarūgtinātu pasākuma apmeklētājus un rīkotājus, piloti gaisā pacēla mazos un izveicīgos modelīšus, lietuviešu būvēto zemspārni un arī skaisto kvadrakopterīti FPV 250. Ar šādiem kvadrakopteriem piedalās arī sacensībās. Tie spēj veiksmīgi nosēsties vietās, kur nav tik daudz brīva laukuma. Līdzi bija paņemti bija arī planieri, bet tiem šoreiz bija jāpaliek saliktā veidā kastēs. Kā, pēc izbrauciena, atzina Juris Geide, viss plānojās savādāk, bet lietus dēļ tika lemts par labu mazajai tehnikai. Drošība pirmajā vietā!

Radiovadāmajai tehnikai ir īpaši nosacījumi, kur tos ir droši vadīt un ikviens rūpējas par savu tehniku. Ja arī Tu esi ieinteresēts par to, kas un kā lido, droši nebaidies kontaktēties ar kluba biedriem.

 

 

Raksta autors Santa Birzniece