Draudzība un laba gaisotne

Vai kādam vēl ir kādi jautājumi, kāpēc jālido? Brīvības izjūta, ikdienas lietu nolikšana malā, prieks un draudzīga gaisotne- tā atbildēs jebkurš lidmodelists un sevišķi KASK pārstāvji. Jā un patiešām, tāda atmosfēra, kas valda mūsu pasākumos, to nevar uz papīra uzlikt un izstāstīt ne tik. Tas katram pašam jāredz. Caur smiekliem un labu noskaņojumu tika pavadīta 10. oktobra drēgnā diena. Sildīja ne vien kopīgs hobijs, bet arī ugunskurs, kurā ikviens varēja uzsildīt līdz paņemtās desiņas. Šaubu nav, lidmodelisti prot atpūsties.

Motoru dūkoņa uz brīdi pārņēma Kuldīgas iecienītās lidojuma vietas, pļaviņas, gaisu. Ja jau lido, tad tā, lai būtu kāds azartiņš un tieši tāpēc šoreiz atkal tika uzrīkotas mazas sacīkstes ar nosaukumu „Kurš ilgāk bez motora”. Sacensību doma, uzlidojot 30 sekunžu laikā, izslēgt motoru un ļaut lidmodelim noplanēt. Dažiem izdevās gaisā noturēties pat 8 min. Kā jau noprotat, tad KASK vidū ir daudzi kreatīvi cilvēki ar savām idejām, tāpēc katrs no pasākumiem izvēršas par savādāku piedzīvojumu. Jauni priekšlikumi, jauni mērķi, kopīgi sasniegumi, tas vieno mūsu klubu. Šoreiz šī cīkstēšanās ar planēšanu pilotiem bija jauns izaicinājums, jo ieraksts, ka planēšanas veiklību mēra tikai planieriem, taču šoreiz iespēja piedalīties bija ikvienam. Ikviens lidmodeļa veids, kurš katram tajā dienā bija līdzi tika atzīts par labu esam lidot un piedalīties. Kā tiesnesi iecēla Guntaru Strogonovu, kurš uzņēma laikus un paziņoja provizoriskos pirmo trīs vietu ieguvējus:  Visinteresantākā protams bija pilotāžas lidmašīnu planēšana un sēšanās bez motora .
1.veita Uģis Geide ar  deprona paštaisītu modeli 1,3m vēzienu  2. Vieta Aigars Geide ar deprona ātrumnieku un Uldis Kleinbergs ar SebArt balsas 1,3m vēzinu  3. Vieta Gunārs Vecpūlis ar paštaisītu balsas lidmašīnu.

Kopējo modeļu klasē neieskaitot planierus divās tūrēs 1.Gunārs Dambis 2.Uldis Kleinbergs 3. Viesturs Ārenieks.
Planieri savā satarpā vietas savukārt sadalīja 1. Uģis Geide 2. Gunārs Dambis 3. Juris Girvaitis (Juris diemžēl nepiedalījās pirmajā tūrē lai arī otrajā tūrē ar savu profesionālo planieri uzrādīja labāko laiku)

Katrs kluba biedrs izlidoja pēc savas patikas un iespējām un kopā aizvadīta ražīga diena. Protams, neiztika bez mazām ķibelēm, taču tā ir šī sporta veida specifika. Gatavosimies visi nākošajiem pasākumiem un iedrošinām ikvienu pievienoties ar mums kopīgos lidojumos un laika pavadīšanā. Arī šādos laika apstākļos ikvienas brīvdienas var pārvērsties par azartisku dienu, galvenais ir darīt kaut ko sev par prieku un, ja tā ir lidošana- lieliski! Paldies visiem, kuri piedalījās un sekojam informācijai par nākošajiem pasākumiem.

 

Raksta autors- Santa Birzniece