Kuldīga- tev ir ar ko lepoties! Sirsnīgā atmosfērā, bet ar nopietnu pieeju visam pagāja 24. oktobris – sacensību diena kādā no Kuldīgas pļavām, kuru rīkoja lidmodelistu pulciņa vadītājs Juris Girvaitis. Juris šoreiz piesaistīja arī Kuldīgas Aviācijas Sporta Kluba biedrus, kuriem tā bija lieliska iespēja padalīties zināšanām ar jaunajiem lidotājiem un arī pašiem iemēģināt roku uzmest kādu lidmodeli.

H6002

Kupls dalībnieku skaits un laika apstākļi kā speciāli sarunāti šim pasākumam, tāda lieliska sajūta pārņem vērojot, ka sporta veids attīstās un cerams, ka nākotnē iegūs vairāk piekritējus. Sacensības ar roku izmetamajiem lidmodeļiem Kuldīgas pulciņa organizētas norisinās ne pirmo reizi un šoreiz ieskaites punkti tiks pierēķināti klāt paralēli Valmierā notiekošajam lidmodeļu H- 600 sacensību posmam un līdz ar to nopietna atbildība bija nepieciešama un atdeve no katra. Sākumā jaunieši iemēģināja roku trenējoties un, sajūtot adrenalīna devu, ieskaite uz punktiem varēja sākties. Ikvienam tika doti 10 metieni, kuros noķert pareizās gaisa termikas un iespēju nopelnīt ilgākās planēšanas sekundes gaisā. Kā nu katram tas izdevās, tas jau ir veiksmes jautājums, taču centīgums bija redzams ikviena dalībnieka acīs. Lidojumu starplaikos tika kurināts grils un ceptas siltas desiņas, kā arī malkota tēja. Pēc ieturētām pusdienām puikas turpināja sacensības par galveno balvu, gardo kūku ar īpašo KASK logo.

H6001

Šoreiz veiksme stāvēja Mārtiņa Dadža pusē, kurš ieguva 209 punktus. Otro vietu ieņēma Kristaps Goldbergs ar 154 punktiem, bet trešo vietu ieguva Niks Krišjānis ar 132 punktiem. Īpaši jāizceļ Grēta Girvaite, kura bija vienīgā meitene, taču lieliski pierāda, ka šis hobijs nav domāts tikai puišiem un arī meitenes tajā var rast prieku un sev saistošas emocijas. Gribas novēlēt, ikvienai meitenei iemēģināt roku un piedalīties pulciņa ikdienas gaitās un pierādīt ne tikai sev un savai ģimenei, bet arī apkārtējiem, ka arī meitenēm padodas uzbūvēt pašrocīgi skaistus un lidot spējīgus modeļus.

H600

Vecāki, atvediet bērnus uz lidmodelistu pulciņu un parūpēsities, lai jūsu atvasei būtu attīstīta domāšana, konstruēšanas māksla un citas dzīvē noderīgas prasmes, kā arī regulāras aktivitātes svaigā gaisā, kas mūsdienās ir viena no svarīgākajām lietām bērna attīstības posmā.  Foto no pasākuma skatīt šeit …  un šeit ….

 

Raksta autors Santa Birzniece