Aigars Balodis (Kuldīga)

Mūsu klubam pievienojās 2017g. bet interese par aviāciju jau ir dzimusi krietni agrāk. Priekšroku dod multirotoru klasei.

Pats par sevi.

 

Mana interese par aviāciju un visu, kas ar to ir saistīts aizsākās, ja nemaldos, nu jau tālajā 2006. gadā. Jāatzīst, ka līdz 2016. gada nogalei šī interese bija saistīta ar lielo komercaviāciju, jeb citiem vārdiem, es interesējos, un centos izzināt visu sākot ar lielo Airbus 380,Boeing 747 dažādu modifikāciju lidmašīnām, un beidzot ar mums visiem tik pierastajiem Boeing 737.
Ejot laikam, un visam notiekot tad kad tam ir jānotiek, manu uzmanību piesaistīja salīdzinoši mazs, bet interesants lidaparāts – drons jeb multirotors. Tā 2016. gada nogalē, apsverot visus par un pret, manā īpašumā nonāca pirmais ”Syma” iesācēju klases drons. Doma, ka varēšu šo dronu pacelt gaisā jau vien bija to vērta. Tā aizsākās mani pirmie nedrošie soļi drona pilotēšanā kam visai loģiski sekoja, gan kritieni,gan salūzušas detaļas,gan citas ķibeles. Tā nu mans pilotētais drons krita, un atkal cēlās līdz vienā ziemas pēcpusdienā satiku Uldi Kleinbergu . Zināju, ka Uldis ar saviem domu biedriem aktīvi darbojās Kuldīgas aviācijas sporta klubā un tajā tiek meistaroti viss dažādākie, zemu un augsti, lidojoši ”objekti”. Mūsu tikšanās laikā pārunājot visu par, un ap droniem saņēmu Ulda uzaicinājumu iemēģināt roku kluba vajadzībām speciāli ierīkotā, lidojumiem paredzētā, laukumā.Ilgi nedomājot šo piedāvājumu pieņēmu.Tā nu es esmu šeit, Kuldīgas aviācijas sporta klubā,lai mācītos un izbaudītu drona pilotēšanas prieku.

e-mail [email protected]