Juris Girvaitis (Kuldīga)

Kuldīgas jauno lidmodelistu pulciņa vadītājs. Daudz laika velta jauno modelistu praktiskajām nodarbībām arī ārpus pulciņa telpām, apmācot jaunos entuziastus pareizi noregulēt un pilotēt modeļus. Daudzkārt piedalījies F3B un F3J klases planieru sacensībās Latvijā un ārzemēs, labprāt iemēģina roku arī ar pilotāžas klases lidmašīnām.

Pats par sevi.

Ar lidmodelismu nodarbojos jau kopš 13 gadu vecuma. Lidmodelisti toreiz bāzējās Pionieru namā. Sākumā būvēju vienkāršus brīvlidojošos un kordās vadāmos lidmodeļus, bet pēc pāris gadiem skolotājs Geide Juris uzticēja būvēt radiovadāmo planiera modeli ar spārna vēzienu gandrīz trīs metri, tas bija liels piedzīvojums un darbs visam rudenim un ziemai, ar to brīdi, domāju, arī tā pa īstam sākās mīlestība uz aviāciju, kura nav beigusies un, cerams, arī nekad nebeigsies.Juris Girvaitis 5

Līdz šim ir uzbūvēts un lidots ar daudz dažādiem lidaparātiem, bet lielie planiera modeļi ir tie sirdij tuvākie.

Kopš 2012. gada septembra vadu lidmodelistu pulciņu V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas un Kuldīgas bērnu un jauniešu centra paspārnē. Ar puikām taisām pārsvarā H-600 klases modeļus, ar kuriem vēlāk piedalāmies sacensībās Valmierā, Rīgā un tepat Kuldīgā, kā arī, protams, notiek radiovadāmo modeļu izgatavošana un lidotprasmes apguve.

Juris Girvaitis Juris Girvaitis3Juris Girvaitis2IMG_0247f    Juris Girvaitis4