(klikšķinot uz citas krāsas izceltu tekstu jums ir iespēja iegūt vairāk informāciju)

Neliels ieskats, kā iesācējam tikt pie lēta budžeta klases multikoptera.
Viennozīmīgi, ja nav nekādas pieredzes šajā jomā, izdevīgāk un lētāk būs iegādāties gatavu detaļu komplektu (KIT). Šādi komplekti pieejami gan ARTF (gandrīz gatavs lietošanai iekļautas visas komplektējošās daļas , bet tās jāsamontē un jānoregulē pašam + jānopērk papildus baterija , raidītājs un uztvērējs), gan RTF (gatavs lietošanai ar visu pulti) versijās. Necentīšos nevienu atrunāt no pašdarbības, ja rokas aug no pareizās vietas, uz priekšu un veiksmi jaunradē, tas arī veicina padziļinātu sapratni par koptera darbību, lai arī ceļš līdz galamērķim būs ilgāks. Pērkot kādu no KIT  nebūs jālauza galva domājot kas ar ko derēs kopā. Saprotams ka šādos budžeta klases KIT nebūs paši gudrākie lidojuma kontrolieri un kvalitatīvākas pārējās daļas, bet tāpēc tas ir pats sākums lai saprastu kas ir kas, un lai iemācītos stabili lidot. Kad būs apgūtas pamata zināšanas, varēsiet savu lolojumu apaudzināt jau ar nopietnāku elektroniku. RTF izvēles gadījumā visbiežāk ir tā ka kompletā esošais raidītājs derēs tikai šim modelim. ARTF jeb pašu būvētam jūsu izvēlētais raidītājs noderēs pēc tam citiem projektiem. Arī raidītāja izvēlei ir jāpieiet nopietni , bet par to citu reiz.
Atcerieties ka lidojot ar kopteri, tāpat kā ar citiem RC lidaparātiem, jāievēro elementārākā drošība un elementārākā pieklājība. Nemākuļa rokās šāds aparāts ir potencionāli bīstams gan pašam pilotam gan apkārtējai sabiedrībai, kā arī tas var novest pie konflikta ar spēkā esošajiem likumiem. Šeit daži piemēri ko varētu iegādāties lai nebūtu šaubas par komplektējošo daļu saderību.

kopter1Kvalitattīvs komplekts ar labiem motoriem, galvenais lēts naudas izteiksmē, jauda pietiks lai vizinātu GoPro tipa kameru ar gimbāl jeb FPV.

 

kopter2Līdzīgs komplekts augstāk minētajam, dārgāks, bet ar radio aparatūru, kura var tikt izmantota arī citiem projektiem.

.

kopter3Populārās 250 klases skriešanās kopterītis ar pietiekoši labu ekipējumu.

Šie ir tikai daži no pārbaudītiem variantiem, protams to ir simtiem…
Lai veicās.  Gunārs Dambis