Uldis Kleinbergs (Kuldīga)

Modelisms kā vairākumam biedru nav svešs no bērnības, bet pirmo radiovadāmo modeli izmēģināja 2012.gadā. Sākumā roka tika izmēģināta helikopteru un multirotoru vadībā, tagad priekšroku dod lielajām pilotāžas lidmašīnām. Tiek ievingrināta roka instruktora pavadībā arī mazajā aviācijā.

Pats par sevi.

Pirmsskolas vecumā, skraidot ar puikām, bēniņos atradu vecus aviācijas žurnālus. Ar to arī viss sākās. Bija pielīmētas pilnas burtnīcas ar lidmašīnu fotogrāfijām. Tika graizīts un lipināts kopā kartons, iegūstot lidmašīnas siluetus, protams, tie neviens nebija lidojoši. Kad, uzsākot skolas gaitas, lieta aizgāja līdz grāmatu vākiem (stingrāku materiālu neatradu), mamma tam lika punktu un aizveda mani uz lidmodelistu pulciņu,  kuru tajā laikā vadīja Juris Geide. Tur arī uzzināju pirmos aerodinamikas likumus, lidmašīnu konstrukcijas pamatus un iemaņas darbā ar koku, metālu un citiem materiāliem. Pirmais nopietnais modelis bija kordu modelis ar SOKOL iekšdedzes kompresijas  motoru. Īsās praktiskās lidošanas dēļ tas pirmajās sacensībās tika iznīcināts. Tika būvēti arī planieri, planieri ar gumijas piedziņu un citi modeļi. Paralēli visam tika līmēta arī nopietna stenda modeļu kolekcija.

IMG_0265f

Pienāca laiks kad meitenes sāka patikt vairāk par lidmašīnām un pulciņš tika apmeklēts jau retāk kamēr uz laiku tika pamests. Pēc tam nāca armijas gadi, laulība , meita ….

Paralēli visam ir bijusi liela interese un prakse arī fotogrāfijā (pirmais fotoaprāts FED-2) un pavisam nesen 2011. gadā izdomāju uzbūvēt pats lidojošu kameras statīvu lai ar to varētu nofilmēt manu skaisto pilsētu – Kuldīgu. Doma bija to būvēt uz helikoptera bāzes(multirotori(droni) tad vēl bija bērnu autiņos) , tāpēc sāku intensīvi trenēties simulatorā apgūt lidošanas iemaņas , nāca pirmais koaksiālais helikopters , pēc tam jau uzbūvēts pirmais multirotrs. Viss itkā bija sasniegts un atlika uzsākt filmēšanu, līdz brīdim kad izdomāju pamēģināt izlidot ar vadāmu lidmašīnu. Kopš tā brīža fotogrāfēšana un filmēšana pavirzījās stipri otrajā plānā un sirds piesējās lielajām , skaļajām benzīna pilotāžas lidmašīnām. Paralēli modelismam apgūstu pilotēšanas prasmi mazajā aviācijā instruktora Kārļa Šneidera vadība.

2016.gadā tomēr izlēmu atkal pievērsties mazliet pamestajam hobijam – filmēt. Un realizēju savu sapni – izveidot video par Kuldīgu – Kuldīga putna lidojumā. Lai arī kadri no gaisa šodienu nevienu vairs nepārsteidz, tomēr pašam ir gandarījums ka esmu to paveicis. Un veiksmīgi varu apvienot abus šos hobijus.

e-mail [email protected]  mob. 29174674

Viens no maniem video

 

 

IMG_0083f

antons
Uldis Kleinbergs2IMG_8944fUldis kleinbergs