Vilnis Lauva (Ventspils)

Dzimis un audzis modelists. Izmēģināts ir viss, kas spējīgs lidot – helikopteri, lidmašīnas, planieri, multirotori. Labas pilotēšanas iemaņas visās modeļu grupās. Tuvāk sirdij FPV klases lidoņi. FPV attālumu pārlidošanas klasē Vilnis ir viens no vislabākajiem pilotiem, viņam pieder arī vairāki starptautiskie rekordi. Tāpat Vilnis būvē bezpilotu lidmašīnas kuras pašas izlido iepriekš iestādītu misiju fotogrāfējot vai filmējot.

Pats par sevi .

Ar tehnisko jaunradi nodarbojos cik vien sevi atceros, sākot ar kuģīšiem, kas bija parasti dēļa gali ar iespraustu līstīti masta vietā, vai sarežģīti papīra modelīši no Poļu žurnāliem. Tomēr tuvāk sirdij vienmēr ir bijis viss, kas saistīts ar aviāciju. Bija gan finiera korda modelīši Vilnis Lauva 1

, gan planierīši, kuriem caurām dienām vajadzēja zāģēt spārniem ribas (saprotams, ka nekādi cnc un lāzera griezēji tad nebija pieejami). Pēc tam sekoja kādu 20 gadu pārtraukums. Sākās ar uzdāvinātu mazu radio vadāmu lidmašīnīti, tad ar mazliet lielāku, tad ar pamatīgu helikopteri un ar to es arī biju iekritis līdz ausīm hobijā. Ņemot vērā to, ka gan elektronika, gan programmēšana man ne tuvu nav sveša, tad, protams, ar vienkārši palidināmu lidmašīnu man kļuva par maz. Vajag lai lidmašīna pati var lidot ja nepieciešams, lai var vadīt desmitiem kilometru attālumā, lai var likt pildīt dažādus uzdevumus, izdarīt kaut ko, ko neviens vēl nav spējis. Tā arī iegrimu bezgala aizraujošajā “bezpilotnieku” pasaulē.

e-mail [email protected]

IMG_8639 Vilnis Lauva1 Vilnis Lauva IMG_8643 IMG_0196f