Tas nu ir noticis, 2015. gada sezona ir atklāta. Cītīgi sekojot līdzi laika prognozēm, datums tika izvēlēts 3. maijs un, cik labi, laika apstākļi mūs nepievīla. Organizatori Cīravas lidlaukā sāka rosīties agri no rīta, plānojot precīzi sacensību trases atrašanās vietu un sagaidot tuvākus un tālākus kluba biedrus un viesus. Lidmodelisti un atbalstītāji ieradās viens pēc otra, piepildot Cīravas lidlauku. Kā atceras sacensību organizatori, tik apdzīvots lidlauks vēl nav bijis. Kulminācijas brīdī tika saskaitītas 36. ekipāžas. Bērnu smiekli, organizatoru rosība, cilvēku pozitīvā attieksme piepildīja gaisotni visu dienu. Satraukums par sacensībām pārņēma visus. Ievadinstruktāža novadīta un nu var sākties ātruma un veiklības lidojumi. Dalībnieku skaits pieauga līdz 6. grupām, kuras šoreiz organizatori izlēma nedalīt pa vecuma apakšgrupām, lai mazajiem entuziastiem būtu iespēja pacīkstēties ar pieaugušajiem lidmodeļu pilotiem. Kopā startēja 19. dalībnieku, kuri centās savus lidaparātus precīzi un ātri izlidināt trases trajektorijā. Fotoaparātu zibšņi, video operatoru aktīvā darbība, bija vērojama visapkārt. Katrs bija īstajā vietā un laikā, lai noķertu labākos kadrus. Kādam lidojumi veiksmīgāki, kādam ne tik veiksmīgi, kādu vajāja ķibeles un defekti, kā jau sacensībās pieņemts, bet tas nespēja sacensību garu sabojāt. Atbalstītāju aplausi un izsaucieni sacensības padarīja dzīvākas. Pat kvadrakopteru vadītāji iesaistījās sacensībā un veiksmīgi sevi pierādīja. Šoreiz organizatori nolēma simboliskās balvas piešķirt sacensību jaunākajiem dalībniekiem- Kristeram Gailim un Dairim Irbei, par drosmi startēt pieaugušo grupā. Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir piedalīties un Tu tiksi pamanīts, un atzinīgi novērtēts. Lai šis sauklis iedrošina arī citus lidmodelistus, kuri sāk ar šo sporta veidu nodarboties vai kādu, kuram liekas, ka kaut kas neizdosies, taču lidojumi sen jau nav sveši. Pēc sacensībām visiem, kuri gaidīja šo brīdi, bija iespēja izlidināt savus līdzpaņemtos modeļus. Debesis graizīt sāka arī benzīna, spirta un elektrodzinēju lielie putni. Par cik lidlauks ir pietiekami plašs, tad vietas pietika visiem pilotiem. Edgars Luks bija ieradies, lai izrādītu kā lido viņa pavisam jaunā elektro reaktīvā lidmašīna, kura pavisam noteikti piesaistīja apkārtējo skatienus. Kad pēc kluba biedra ieteikuma tika nofotografēta kopbilde, lidošana turpinājās līdz vēlam vakaram.

 Pasākuma noslēgumā kluba biedrs Agris Luzers pilotus viesmīlīgi uzņēma pie sevis, kur pie gaļas cepšanas un svinīgi klāta galda, visiem bija iespēja izteikties par dienas galveno pasākumu vai citām tehniskām un ne tik tehniskām lietām. Angry birds piloti čivināja arī tuvākajā pļaviņā, pārbaudot to veiklību, veicot dažādus aktrobātiskus trikus. Diena bija izdevusies.

 Kuldīgas aviācijas un sporta klubs saka milzīgu paldies visiem lidmodeļu un kvadrakoteru pilotiem, viņu līdzjutējiem un pārējiem sezonas atklāšanas pasākuma atbalstītājiem par atsaucību un aktīvo gaisotni visas dienas garumā. Tiekamies nākošajos pasākumos!

Raksta autors – Santa Birzniece.

[wpdevart_youtube]hxkaDt43aOE[/wpdevart_youtube]