Mārtiņš Jansons (Kuldīga)

Mārtiņš ir Latvijas multirotoru pionieris. Uzbūvējis pirmo lidojošu multirotoru Latvijā ar pašrocīgi taisītu vadības kontrolieri. Labas pilotēšanas iemaņas. Iemēģināta roka arī ar lidmašīnu modeļiem, bet sirds piesieta FPV multirotoru modeļiem. Pats uzbūvējis arī CNC darbagaldu, ar kuru labrāt palīdz detaļu izstrādē arī citiem kluba biedriem.

Pats par sevi.

Cik sevi atceros , tad Vienmēr mani ir piesaistījušas tehniskas lietas, un liela vēlme uzināt kā darbojas dažādi mehānismi. Jau bērnībā esmu izjaucis vairākus pulksteņus, radio aparātus, protams bez vecāku ziņas 🙂 par laimi tas beidzās tikai ar rājienu. Patika vērot kā tētis un vectētiņš darbojas mājas darbnīcā. No mazotnes esmu apmeklējis radio pulciņu skolēnu namā pie Viktora Fiļipova, liels paldies viņam par iegūtajām zināšanām, tur apguvu elektrotehnikas, elektronikas pamatus, lodēšanu. No komponentēm tika salodēts pirmais dators (ZX Spectrum).Varu teikt ka esmu izaudzis līdz ar datoru paaudzēm, tie vienmēr ir interesējuši un iet paralēli visai dzīvei. Tai pašā laikā blakus radio pulciņam, cītīgi darbojās skolēni lidmodelistu pulciņā pie Jura Geides. Vienmēr bija liela vēlēšanās apskatīt ko tad viņi tur lidojošu ir sabūvējuši, bet laiks gāja, un apvienot abus pulciņus nebija iespējams. Ehh būtu man bērnibā bijušas tādas iespējas kādas ir tagad radiovadāmo modeļu būvēšanā.

  Pārlecot lielākam dzīves posmam, ļoti daudz brīvā laika paņem ģimene, visu laiku ir vēlēšanās ko uzbūvēt, tikai ne vienmēr tam atliek laika.

  Pa vidam tika iemēģināta roka auto restaurācijā/pārbūvē un tapa Latvijā pirmais, csdd apstiprinātais VW Golf mk1 Turbo projekts, ar oficiālu pārbūves sertifikātu.

  Runājot tālāk par RC hobiju, interneta resursiem kļūstot plašākiem un pieejamākiem, jau 2010 gadā tika ievākta informācija par lidojoša multirotora būvēšanu. 2011. gadā tapa mans pirmais multirotors ar paša lodētu kontrolieri, kurš brīnumainā kārtā lidoja, pat ļoti stabili. Pa vidam bijuši visādi citādi lidojoši aparāti, helihopteri, lidmašīnas, mašīnas, kā arī pāris laivas. Par lidmašīnām laikam varu pateikties UldisK, no viņa tika iegūta mana pirmā balzas lidmašīna, citādi diez vai būtu saņēmies lidot. Esmu uzbūvējis arī savu CNC frēzi, kura ļoti noder RC hobijā un ir neatņemama tā sastāvdaļa.

  Ir ļoti liels prieks redzot, ka mans mazais puika (4Gadi) ar lielu interesi vēro un vēlas palīdzēt dažādos būvēšanas darbos 🙂  .Tas arī īsumā ir viss.

e-mail [email protected]   mob.28688452

IMG_4895f IMG_8865f Martins jansons1 Martinsjansons2 IMG_5058f