H600

Ļoti stipram vējam pūšot 16. maijā Rīgā, Spilves lidlaukā norisinājās kārtējās Rīgas kausa izcīņas sacensības H-600 lidmodeļiem, kurās dalību ņēma arī trīs Kuldīgas jaunie aviomodelisti- Mārtiņš Dadzis, Jorens Upenieks un Arvis Valkovskis. Arvim šī bija debija aviomodelismā, jo mūsu pulkam viņš pievienojās pavisam nesen.
Vislielākā konkurence- 39 dalībnieki , bija jaunākajā grupā , kur startēja arī Kuldīgas trīs zēni. Pasākums bija neparasts ne tikai ekstrēmo laika apstākļu dēļ, bet arī dēļ tā, ka vienlaicīgi notika divas sacīkstes- “Rīgas kauss” un “Rīgas debesis”.  Pavisam tika veikti desmit lidojumi no kuriem 1.-8. tika ieskaitīts Rīgas kausā, bet 3.-10. Rīgas debesīs.
Lielā vēja dēļ tika salauzti daudzi modeļi, kurus nācās remontēt “kaujas” apstākļos, bet tāpēc  jau šis sporta veids ir interesants, nepietiek tikai ar skaisti izgatavotu modeli, bet nepieciešams arī cīņas spars un vēlme uzvarēt pat tad kad liekas, ka viss jau zaudēts. Uzvar tas kurš cīnās līdz galam.
Arī mūsu komandai gadījās pa kļūmei. Tā piemēram Mārtiņam jau treniņlidojumā vējš tik sparīgi aizpūta modeli pāri tuvējiem krūmiem, ka tā arī neizdevās to atrast un nācās startēt ar rezerves modeli. Savukārt Jorenam priekšpēdējais lidojums reizē bija veiksmīgs un bēdīgs. Šajā lidojumā tika iegūti maksimālie 60 punkti, bet modelis nokļuva augšupejošajā strāvā no kuras gūsta neizdevās atbrīvoties un aizlidoja tālu pār Rīgu uz neatgriešanos.
“Rīgas kausu” dramatiskā cīņā ieguva Rīgas JTC pārstāvis Nikita Sidorenkovs, kurš ar viena punkta pārsvaru, tā ir viena lidojuma sekunde, pārspēja mūsu Jorenu Upenieku, kurš attiecīgi ieņēma otro vietu. Trešais bija Makars Lavišs arī no RJTC. Mārtiņš Dadzis ierindojās 6., bet Arvis Valkovskis 13. vietā.
Savukārt “Rīgas debesīs” vietas sadalījās šādi:
1.        vieta Makars Lavišs         Rīgas JTC
2.        vieta Jorens Upenieks   Kuldīgas BJC
3.        vieta Dāvis Ozoliņš           Salaspils JC
Un lai cik dīvaini arī nebūtu, arī šeit Jorenam pietrūka tikai viena sekunde līdz uzvarai.
Tāpat kā Rīgas kausā Mārtiņam Dadzim 6., Arvim Valkovskim 13. vieta.
Šīs sacensības nu ir galā. Kausi un diplomi sadalīti. Veiksmīgus turpmākos startus.
Vairāk bildes šeit: