olaine1     olaine2 

Pateicoties mūsu draugu RCCLUB Vertical Limit uzaicinājumam pievienoties lidmodelistu paraugdemonstrējumu šovā, 23. maijā Olainē, pārstāvēt KASK, devās Uldis Kleinbergs un Aigars Geide. Izbraucot no Kuldīgas visi ar šaubām skatījās debesīs, jo mākoņi bija savilkušies draudīgi un prognozes neizskatījās diezgan iepriecinošas, taču pietuvojoties Rīgai laiks sāka uzlaboties. Olainē mūs laipni sagaidīja Vertical Limit kluba pārstāvji, kuri jau bija sākuši kārtot uz starta strīpas savu līdzi paņemto tehniku. Virs galvas mākoņus dzenā spēcīgs vējš, lietus pilieni parādās un piloti ar bažām noskatās viens uz otru. Satraukums jūtams gaisā, jo pilotiem un viņu aprīkojumam šādi laika apstākļi ir draudīgi. Vējš spēj ietekmēt to vadāmību gaisā un par cik šovs notiek pilsētas sporta stadionā, tad tā ir papildus atbildība pret savu tehniku. Abos futbola laukuma galos gaisā slejas masti ar novilktiem tīkliem tajos un piloti saprot, ka nosēšanās būs jāveic ar īpašu piesardzību un visu kārtīgi aprēķinot. Vējš šādos brīžos ir nevēlams viesis un visi cer un laika apstākļu uzlabošanos. Taču, kad pagājusi stunda, kopš visi sākuši gatavoties un šovam jau būs jāsākas, vējš nemaz nav mazinājies. Gluži pretēji, tas palicis vēl spēcīgāks. Šova tribīnes sāk piepildīt skatītāji. Bērni velk vecākus pie rokas, lai tie ātrāk tiek līdz sēdvietai, jo pirms pasākuma Uldis jau bija iedarbinājis savu Sbach 342 ar benzīna 60 ccm motoru un tā skaņa piesaistīja cilvēku uzmanību. Mikrafonā atskan Karīnas Zariņas balss, kura visus pilotus aicina uz starta strīpas un skatītāji tiek iepazīstināti ar katru no viņiem. Šovs ir atklāts!
Kā pirmie skatītāju vērtējumam tika nodoti lidojošā ragana un kaķis. Aigars ar Uldi, ar šo priekšnesumu, iekustināja gados jaunākos līdzjutējus un tie ar ovācijām vēroja abus lidojošos objektus. Brīnišķīgus paraugdemonstrējumus un augsta līmeņa trikus demonstrēja Edgars Luks un Dmitrijs Gornevs ar saviem Helikopteriem SAB 700 Goblin. Tie bija ļoti dinamiski un ātri, šķeļot gaisu pāri stadiona laukumam. Skatītājiem galvenais uzdevums bija izsekot tiem līdzi, jo pilotu izpildījums bija patiesi veikls. Alfrēds Dubaņēvičs turpināja šovu ar savu lidmodeli, kurš veidots no deprona. Kā jau sākumā vējš nemazinājās un tas visiem pilotiem apgrūtināja dalību pasākumā. Ja jau šovs, tad jātaisa ar vērienu un nākamie savas prasmes izrādīja Aigars Geide un Juris Zariņš Lidojot tandēmā ar saviem Sbach ar elektrisko motoru, kura spārnu vēziens ir 1, 40 m un Sebart Shark.
Lielisku sniegumu paradīja arī lielie lidaparāti, kuriem bija visgrūtāk, sakarā ar ierobežoto piezemēšanās vietu. Sbach 342 un Extra 300 izskatījās krāšņi, aiz sevis atstājot dūmu veidotus zīmējumus un izpildot ne mazāk bīstamas un sarežģītas figūras gaisā. Komentējot visu un liekot mūziku, Karīna Zariņa uz notiekošo noraudzījās no komentētāju tribīnes. Kā, pēc šova, atzina pati Karīna, darbs bijis satraucošs, jo raugoties no malas, kad vējš iejaucies lidojuma gaitā, pārdzīvojusi līdzi visiem.
Visa šova laikā skatītāji uzmundrināja dalībniekus. Kā jau svētkos, visas dienas garumā apkārt valdīja smaidi. Nobeigumā ikvienam bija iespēja pietuvoties dalībniekiem un apskatīt tuvumā viņu līdzi paņemto arsenālu. Fotografēšanās un jautājumi par lidojumiem un to tehnisko izpildījumu turpinājās vēl kādu laiku. Piloti ir priecīgi piedalīties un ikvienam izrādīt savas spējas gaisā noturēt šos lidojošos aparātus. Lidmodelisms, tas ir labs veids kā pavadīt savu brīvo laiku. Pievienojies!  Vairāk Foto šeit….

Raksta autors Santa Birzniece.