Vasaru ātriem soļiem tuvojas nomainīt krāsainais rudens. Aktīvo lidojumu sezona iet uz beigām, taču vēl var paspēt uzorganizēt dažus pasākumus un tā KASK aicināja šī hobija pārstāvjus un viņu ģimenes uz Cīravu, kur norisinājās atpūtas diena, kuru šoreiz nosaucām par „Lidojam Neguļam”.

lidojam negulam

Ražīga šī sezona bijusi klubam un pašiem pilotiem, kuri katru no savām brīvdienām steidza priecēt un izklaidēt ar šova programmām dažādu pilsētu svētku apmeklētājus un pilsētu viesus. Kā atzīst paši piloti, sanācis veltīt visu savu brīvo laiku treniņiem, šovu sagatavošanās darbiem un noslīpēt pat sīkākās nianses, lai viss izdotos par prieku skatītājiem un pašiem. Ieguvums ir šīs mūsu atbalstītāju emocijas, kuras gribētos iepildīt burciņā un nolikt plauktā, lai visu ziemu būtu, ko pasmaržojot izjust. Šajās brīvdienās ikviens bija aicināts veltīt laiku ne tikai limdoeļiem, bet arī sarunām un kopā redzēšanās priekam. Jāatzīst, ka vējainie laika apstākļi ieviesa savas korekcijas, taču lidošana netika atcelta. Kurš pārliecinātāks par savām spējām un asāku izjūtu cienītājs, gaisā laida lidmodeļus un kvadrakopterus, kurš vienkārši atpūtās un labi pavadīja laiku šajā lidmodelisma atmosfērā. Priekš veiklajiem multirotoriem tika izveidota speciāla trase, kuras izlidošanu apgrūtināja dažādi šķēršļi, taču tas tikai padarīja visu atraktīvāku un gribētāju to izlidot netrūka. Tajā savu veiklību izmēģināt devās dažādu izmēru kopterīši. Paralēli norisinājās arī mazs tirdziņš. Kā jau tas mēdz notikt, kāds modelītis paliek par mazu vai par mazjaudīgu vai tieši pretēji speciāli sagatavots un ir sava īstā saimnieka meklējumos un kāpēc gan nepiedāvāt to kādam citam. Tā, izmantojot Cīravas lidlauka lidojuma zonas plašumus, apmainoties ar tehniskiem padomiem, draudzīgā atmosfērā pagāja dienas cēliens. Uz vakarpusi ieņemot labākās vietas pie brangi klātā galda, klausoties mūziku, iestiprinoties un nogaršojot kluba biedra speciāli šim pasākumam marinēto brīnišķīgi gardo gaļu, sekoja sarunas visa vakara garumā. Vakara krēslai iestājoties, bija laiks pacelt gaisā penaļotus, kuri aprīkoti ar led apgaismojumu. Kā jāņtārpiņi, visur vizuļo gaismas un, kas tas ir par ekskluzīvu skatu! Ja neesat redzējuši, noteikti nākošajā sezonā pievienojaties. Mūzikai skanot un projicēto video skatoties, pie ugunskura viss turpinājās līdz uzausa rīts.

Nākošajā dienā vējš bija mazinājies, dodot iespēju ikvienam izlidot. Šī izdevība tika izmantota un pasākums turpinājās visu dienu. Kā jau zināms, KASK piloti ir aktīvi un vienmēr labprāt pavada laiku svaigā gaisā un, protams, ceļot debesīs savus arsenālus. Ja kāds netika uz pirmās dienas aktivitātēm, tas pievienojās otrajā dienā.

„Lidojam Neguļam” sezonu nenoslēdz un kā treniņi, tā kopā sanākšanas vēl notiks. Arī pēc nākošā paredzētā burziņa septembrī nenozīmēs, ka pēc tam visi steigs ieziemot lidmodeļus un būs klusums. Vai tad radošo hobiju pārstāvji spēj nosēdēt uz vietas? Protams, ka KASK lidos arī sekojošos gadalaikos. Kur un kā tas notiks un, kur par to uzzināt?  Sekojiet līdzi aktivitātēm mūsu lapā un, ja neesat vēl pilotu darbību skatījuši klātienē, esat laipni aicināti ne tikai vērot no malas, bet, ja Jums ir praktiskas iemaņas, pievienoties KASK biedru rindās un mūsu draudzīgajam kolektīvam.

 Pasākuma foto šeit…

Raksta autors, Santa Birzniece