Jānis Valmiers (Bauska)

 

Jānis savu aizraušanos modelismā uzsāka ar multirotoriem. Paša spēkiem izbūvējis vairākas nopietnas lidojošas sistēmas, ar kurām iegūti labi video kadri. Ar to Jāņa aktivitātes modelismā nebeidzas, viņš drošiem, nesteidzīgiem soļiem dodas tālāk izzināt visu. Viņa garāžu nesen papildinājis arī divmetrīgs benzīna pilotāžas modelis…

Pats par sevi.

Viss sākās jau pamatskolā, traki interesēja viss kas saistīts ar elektrību, elektroniku… es pat teiktu, ka varbūt mazāk intersēja mehānika, bet vairāk tā elektriskā puse. Ja mani atmiņa neviļ, tad jau piektajā vai sestajā klasē, ar lodāmuru rokās izjaucu mammas rādio un saremontēju, lai tas atkal strādātu arī uz baterejām, ne tikai no tīkla…. Tad tika pabeigtas dažādas tehniskās skolas – iegūts mašinbūves un aparātbūves tehnoloģijas inženiera grāds, kā arī bakalaura grāds beidzot telekomunikācijas/elektronikas fakultāti. Bet nu tas jau bija salīdzinoši sen un vairs nav taisnība…

Vienmēr man ir paticis kaut ko skrūvēt, kaut ko taisīt, kaut ko izdomāt kā saremontēt u.t.t. Kā saka, pieiet pie lietām tehniski. Es nebiju domājis, ka es kādreiz tik lielā mērā aizraušos ar rādiovadāmiem modeļiem un veidošu to kā savu hobiju, bet nu tā ir sanācis un man par to ir liels prieks…. Ir kur likt savu izdomas enerģiju.

Kā jau mūsdienās, pirmais ko būvēju bija multirotorts, ar to arī sākās. Uzbūvēt, sasist, saremontēt un atkal sasist mācoties lidot…

.20140721_145000   20150628_211750

.

.

.

.

.

.

Beigās uzstādīju sev pirmo mērķi, uztaisīt samērā lielu (800mm) un kvalitatīvu hexacopteri uz 6S ar FPV un kameras gimbalu, ko arī esmu realizējis, ir ko vēl uzlabot, bet pa lielam, pirmais mērķis sasniegts.

142 141 114Tagad ir nosprausts nākamais mērķis, pilnveidot savas lidot prasmes ar lidmašīnām un uzbūvēt pašam no nulles kādu ~ 3.0 m benzīnieku. Ir garažā jau viens divmetrīgs benzīnieks ar samērā lielu vēsturi un pieredzi, ko arī daļēji izmantoju lidot prasmes apgūšanā. Protams, ka nevar iztikt bez mazajiem penaļotiem…. tie arī tiek lidināti un dauzīti, remontēti un atkal lidināti….

Kopumā laiks šim hobijam ir maz un ne vienmēr izdodās visu tik laicīgi un ātri uztaisīt, kā būtu plānojis. Bet esmu ļoti apmierināts, jo šis viss ir tas, kas man vienmēr ir bijis sirdij tīkams, tikai es nebiju atradis to sfēru, kurā varētu apvienot kā saka, patīkamo ar liederīgo….

Protams, liels paldies jāsaka ir ģimenei, kas mani atbalsta un dod gan brīvu laiku, gan brīžiem pacieš lielo bardaku, kas veidojās būvēšanas procesā, bet nu es domāju, ka par bardaku mums visiem modelistiem tas ir labi zināms….

Katrā ziņā, mana jaunā paaudze jau tagad ir traka uz lidošanu. Dēls būtu gatavs skatīties caurām dienām kā tētis lido, raustīt pults stikus un apjūsmot modeļus, lai gan viņam ir tikai nepilni divi gadi. Man liels prieks par to….janis valmiers

Tātad, novēlu visiem, tiekamies savu nosprausto mērķu virsotnēs, lai varam nospraust vēl un vēl grandiozākus mērķus nākotnei.

Veiksmi!

 

email – [email protected]

20150606_10313420150626_194519